VIEDIE: Kas ir garīgā skolotāja Nora deGold?

s96Ir ieguvusi hinduismā augstākos garīgā skolotāja titulus Pīthapatnī, Nāthā, Svāminī pie skolotāja Svāmidži Šrīla Svaprakāšānanda Nātha Tīrtha Avadhūta, kurš dzīvoja Adrapardešā Annakapālē (skolotājs, kurš sagatavojis vairākus izcilus Indijas garīgos skolotājus,

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: ОŠO Šri Radžnišs

Bērnība

Ošo Radžnišs piedzima 1931.gada 11.decembrī Kušadvē, Madija Pradešā, Indijā, pieticīga audumu tirgoņa un džainisma sekotāja ģimenē. Savas dzīves pirmos septiņus gadus viņš pavadīja ar savu vecmāmiņu un vectētiņu, kas sniedza viņam pilnīgu rīcības brīvību un pilnībā atbalstīja viņa agrīnos un intensīvos dzīves jēgas meklējumus.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Dižais psihologs un mistiķis- Karls Gustavs Jungs (1875 – 1961)

Jungs ir dzimis Šveicē, Kesvilā pie Bodenezera, ēvanģēliski reformētās baznīcas mācītāja ģimenē. Tēvam ir teologa un filologa izglītība. Mātes ģimenē vairākās paaudzēs vīrieši ir bijuši mācītāji. Vectēvs – arī vārdā Karls Gustavs – ir bijis ārsts. Teoloģijas un medicīnas gaisotne Jungu ģimenē tādējādi ir ietekmējusi nākamā pasaulslavenā psihologa profesionālo virzību.
Junga māte ir psihiski nelīdzsvarota, valdonīga, slimīga, tāpēc Jungam pret viņu ir ambivalentas jūtas. Tēvs ir samērā vāja rakstura cilvēks.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Haidakhans Babadži

Šri Haidakhans Vale Baba (Babadži), godāts kā paša Šivas Mahavatāra, brīnumainā veidā parādījās 1970.gadā 18-gadīga jaunekļa veidolā. Viņš parādījās alā, kas tika uzskatīta par svētu vietu jau vairākus simtus gadu - ala atrodas kumaonas Kailasa kalna pakājē, aiz svētās upes Gautama Gangas, iepretim klusam ciematiņam Haidahana.
Viņa parādīšanos gaidīja.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Šri Činmojs

Ak, tas ir brīnums!
Ārējā mūzika dzimst no ārēja instrumenta.
Iekšējā mūzika dzimst no sirds.
Šīs iekšējās mūzikas vārds - Vienotība.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Šri Ramana Mahariši

1896.gadā sešpadsmitgadīgs skolnieks aizgāja no mājas un, iekšējā pamudinājuma dzīts, lēni paveica ceļu pie Arunačala, Dienvidu Indijas svētā kalna un svētceļojuma centra. Ierodoties, viņš izmeta visu savu naudu un iedzīvi un atdevās neilgi atklātajam pārdzīvojumam, ka viņa patiesā daba - bezveidīga, viņam piemītoša apziņa. Gremdēšanās šajā pārdzīvojumā bija tik intensīva, ka viņš pilnībā aizmirsa par savu ķermeni un apkārtējo pasauli: kukaiņi nežēlīgi iezīdās viņa ādā, ķermenis novārga, jo viņš reti atradās pie apziņas, kas ļāva uzņemt barību, bet matu un pirkstu nagu garums kļuva tāds, ka ar tiem vairs neko nevarēja padarīt.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Rāmakrišna (Gedadhar Čatterdži, 1836-1886)

Pagājušā gadsimta beigās aizgāja no dzīves Skolotājs, kas, līdzīgi Dižajiem Iesvētītajiem, sasniedza sevis pilnveides augstumus. Templis, kurā dzīvoja Rāmakrišna, atradās lielu ceļu krustcelēs, 6 km attālumā no Kalkutas, svētās upes Gangas krastos, Dakšinesvarā. Šurp ik dienas nāca milzīgs svētceļotāju skaits, kas ar pateicību aiznesa sev līdzi neticami spēcīgu mīlestības un gudrības gaismu, ko izstaroja šis cilvēks. Līdz šim tempļa akmeņi glabā sevī viņa sirds siltumu, kas bija piepildīta ar kosmisku mīlestību pret visiem uz Zemes dzīvojošajiem.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Vīvekananda

Vīvekananda (viņa īstais vārds ir Narendranata Datta) piedzima 1863.gadā turīga Kalkutas advokāta ģimenē. Viņš ieguva spīdošu izglītību. Starp viņa koledžas gadu laikā izlasītajām grāmatām ir Kanta, Šopenhauera un citu filozofu darbi. 1881.gadā Vīvekananda satikās ar Rāmakrišnu. Vīvekananda nodziedāja dažas bengāļu dziesmas; jaunā studentam, kam piemita brīnišķīga dzirde un pietiekami spēcīga balss, dziedājums sajūsmināja Rāmakrišnu. Pēc dziedājuma beigām Rāmakrišna izveda Vīvenkanandu uz balkona, paklanījās viņam, saucot par Nārajānu (viens no Višnu vārdiem), un uzaicināja apmeklēt viņu Dakšinešvarā. Šī epizode liecina par to, ka Rāmakrišna paredzēja, par cik dižu garīgo vienību kļūs Vīvekananda.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: SATJA SAI BABA.

Avatāra Satja Sai Baba ir zināms miljoniem cilvēku visā pasaulē kā Sai Baba vai vienkārši Sai AVATĀRA. Avatāra - tas ir Dieva iemiesojums cilvēka formā. Visa pirmpamats - Dievs, Visuresošais, Viszinošais Dievs, kas ir Labestības Ideāls, un Viņš cilvēka veidolā pauž mūsu izpratnei nesasniedzamu spēku, gudrību un zināšanas. Daudzi cilvēki ir liecinieki tam, kā Sai Baba pauž visas šīs īpašības un atzīst Viņu par Avatāru.
SATJA SAI BABAS ATNĀKŠANA

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Karmapa- 17-ā pārdzimšana. (1. daļa)

(1-ais Karmapa) Djusum Khjenpa piedzima dzelzs tīģera gadā (1110) Rataga ciemā, kas atradās apsnigušajās Trečo kalnu grēdās, austrumu Tibetā, Do Khamā. Viņa tēvs bija jogins vārdā Gompa Dordže Gjons, kas praktizēja Jamantaku, bet māte, Gangčam Mingdrena, jogine no dabas. Tas bija lielisks bērns, ļoti apdāvināts. Viņam deva vārdu Gephels.
No sava tēva viņš saņēma dievietes-mātes sargātājas Ekadžatas mantru, un vienpadsmit gadu vecumā pilnībā realizēja šo dievību.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Karmapa- 17-ā pārdzimšana. (2. daļa)

Koka pērtiķa gadā (1944) viņš veica svētceļojumu uz Tragas un Samje klosteriem un Tibetas dienvidiem, kur apmeklēja Drouolung klosteri, kur savulaik uzturējās Marpa; viņam parādījās brīnumainas Marpas, Džetsjuna Milarepas un Gampopas vīzijas. Viņu aicināja pie sevis Viņa Karaliskā Augstība Džigme Uangčuk, Butānas karalis; koka pērtiķa gada (1944) otrajā mēnesī Karmapa devās uz Butānu, kur viņu silti uzņēma karalis. Pēc pēdējā lūguma tika veikts Melnā Kroņa rituāls, un tā gaitā karalis redzēja Karmapu daudzās ekstraordinārās formās.

Lasīt tālāk ...

VIEDIE: Nostradams.

"Tikai vārda iedvesmotie spēj Dievu paredzēt, un viņiem piemīt īpašs pravieša gars."

".. ar   okulto   viļņu   palīdzību   uzzinās   visi neuzpērkamie, pat zem zemes."
Nostradams
Cilvēks, kura brīnumainās spējas un zināšanas līdz šim brīdim tirda cilvēku prātus, izraisot pretrunīgas izjūtas, kas viņš bija - liels pravietis vai tikpat licis mistiķis? Kas viņu bija sūtījis uz zemes? Ar kādu nolūku? Ko viņš vēlējās teikt pasaulei? Ko likt cilvēkiem apzināties?

Lasīt tālāk ...