Nora DeGold. Tuša. Skumju dēmons

Nora DeGold.SKUMJU DEMONS 300

LEJUPIELĀDĒ ATTĒLU UZ SAVU DATORU: 

Nora DeGold.SKUMJU DEMONS 1500N

Šajā mākslas darbā es attēloju kaut ko ļoti personīgu – savas skumjas. Tās mani bija nomākušas un spīdzinājušas tik daudz gadu, ka grūti saskaitīt. Par ko tik es neskumu! Nemitīgi laiku pa laikam mani atkal sagrāba prātam neizturamas un dvēseli plosošas skumjas. Manas skumjas gadu no gada tikai auga, līdz pienāca kritiskais brīdis, kad tās vairs nebija izturamas. Tās mani burtiski kapāja kā ar dunci dzīvā miesā. Dzīvē nācies iziet cauri visam. Bieži vien zaudējumu ir bijis vairāk, nekā ieguvumu un par visu nācies maksāt ļoti dārgi. Reiz pienāca brīdis, kad es pazaudēju pilnīgu visu, ko cilvēks var pazaudēt. Kad es pazaudēju visu, kā dēļ vispār dzīvoju un kas man deva dzīvei jēgu, mani pārņēma vissmagākās skumjas. Tās mani mocīja dienām un naktīm, pārvēršot visu dzīvi vienā vienīgā murgā, līdz es sapratu, ka tas tā vairs nevar turpināties. Skumjas mani pazudinās pavisam, ja es kaut ko nedarīšu un nemainīšu. Tad es nolēmu apskatīties, kādas tās izskatās un ieraudzīju, ka mani ir apsēdis Skumju dēmons, kurš pa gadiem bija izaudzis par īstu milzi. Šis Skumju dēmons iznāca no manis ārā un iemiesojās šajā unikālajā mākslas darbā. Lai taptu šis darbs, bija jāiziet cauri daudzu gadu ilgajām skumju agonijām.
Pats interesantākais bija tas, ka ieraugot šo dēmonu, es ar viņu sadraudzējos. Tajā dienā visas manas skumjas izzuda, bet pats Skumju dēmons nu kļuva par manu draugu un sabiedroto. Tas bija tāds atvieglojums dvēselei, kad beidzot gals pienāca nevis man, bet manām skumjām!
Bet tiem, kuri tic, ka mani mākslas darbi ir kas vairāk un patiesībā tās ir Tumsas pasaules svētbildes, es iesaku šo darbu izprintēt fotosalonā, ielikt rāmītī un piekārt pie sienas vai turēt uz altāra. Dedzini pie tā melnu sveci un sarunājies ar Skumju dēmonu! Tas palīdzēs – dos iespēju atbrīvoties no savām skumjām un uzsūtīt tās saviem ienaidniekiem. Manuprāt skumjas ir ļoti, ļoti bīstamas, jo tās var kalpot par galveno vadmotīvu vēlmei priekšlaicīgi šķirties no savas dzīves.

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold