ĶĪNAS MEDICĪNA: Sieviete tradicionālās ķīniešu medicīnas skatījumā (1. daļa)

aa79Šajā rakstā runa būs par ķīniešu tradicionālo medicīnu un milzīgo spēku. Kad Rietumu medicīnā praktizējošam ārstam jautā par cilvēka ķermeni, viņš atbild, ka to var sadalīt sastāvdaļās.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Sieviete tradicionālās ķīniešu medicīnas skatījumā (2. daļa)

aa78Ci ir enerģija, kas rada dzīvību, vitalitāti, kura caurstrāvo mūsu ķermeni, prātu, sirdi un garu. Tā ir nemateriāla un neredzama, tomēr spēj radīt materiālas un redzamas sekas, kā, piemēram, apaugļošanās rezultātā rodas bērns.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Sieviete tradicionālās ķīniešu medicīnas skatījumā (3. daļa)

aa76Dzan Fu orgānu teorija mūsu ķermeni un tā orgānu funkcijas izprot kā mijiedarbību starp visām orgānu sistēmām. Visas orgānu sistēmas atrodas ciešā saistībā cita ar citu, mūsu veselība ir atkarīga no to saskanīgas darbības.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Harmonijas saglabāšana (1. daļa)

aa75Ceļš uz labsajūtu ir atkarīgs no mūsu fiziskā, emocionālā un garīgā aspekta harmoniskas un līdzsvarotas darbības – no trim enerģijas līmeņiem, kuri pazīstami kā trīs dārgumi. Tie ir Dzin jeb Būtība (Esence), Ci jeb Visuma dabiskā dzīvinošā enerģija un Šeņ, kas ir gars jeb dvēsele.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Harmonijas saglabāšana (2. daļa)

aa74Iekšējie cēloņi ir cilvēka septiņas emocijas: prieks, dusmas, raizes, apsēstība, skumjas, riebums un bailes. Ja kāda no šīm jūtām mūsos ir pārpilnībā un iemitinās ilgstoši, tas nelabvēlīgi ietekmē mūsu enerģijas plūsmu un mēs varam saslimt.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Harmonijas saglabāšana (3. daļa)

aa73TĶM var būt piecdesmit pacientu, kuriem ir it kā viena un tā pati slimība, taču katram ir atšķirīga ķermeņa uzbūve un arī slimības pamatā var būt pilnīgi citas nelīdzsvarotības. Visticamāk, ka ārsts parakstīs piecdesmit atšķirīgas augu kombinācijas, nevis vienu medikamentu.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Senie ķīniešu ārsti menstruācijas sauca par Tian Gui (Tieņ Guei) – Debess Ūdeņiem (1. daļa)

aa72Sievišķā cikla attīstība aplūkota senajā medicīnas traktātā, kas pastāvējis daudzus gadus pirms Kristus dzimšanas un mūsu ēras. Saskaņā ar šo traktātu sievietes dzīve sastāv no vairākiem septiņgadu posmiem.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Senie ķīniešu ārsti menstruācijas sauca par Tian Gui (Tieņ Guei) – Debess Ūdeņiem (2. daļa)

aa71Sievietes debesu ūdeņi ir atkarīgi no viņas Dzan Fu orgānu sistēmas pareizas un līdzsvarotas funkcionēšanas un vienmērīgas asins un Ci plūsmas.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Uzturs debess ūdeņu dienās

aa70Vispār un īpaši – debess ūdeņu dienās nevajag lietot pārāk daudz aukstu ēdienu un dzērienu, kā arī neapstrādātu pārtikas produktu, jo tie var traucēt barībai pārveidoties par esenci – par vienu no trim dārgumiem.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Fiziskie vingrojumi

aa69Enerģisko aerobikas treniņu laikā ķermenis stipri svīst un zaudē daudz šķidrumu – tas iztukšo Ci un izraisa asins nepietiekamību, kurai savukārt ir negatīva ietekme uz sievietes dabas ūdeņiem.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Cigun un taiči

aa68Ci uzturēšanai ļoti efektīva metode ir senās Ķīnas vingrojumu un vingrinājumu sistēmas Ci Gun vai Tai Chi. Tās abas ir sevis enerģētiska sakārtošana ar elpošanu, kustību un arī meditāciju.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Ārstniecības augi

aa67Vībotņu mātere (leonurus artemisia) – lūpziežu dzimtas augs, kurš aug grāvjos ir plaši pazīstams ar spēju tonizēt dzemdi, kura vienlaikus ir gan muskulis, gan orgāns un tāpēc jāuztur tonusā.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Pašaprūpes procedūras

aa66Ir arī daudz citu pasākumu, kurus debess ūdeņu dienās varam veikt sevis labā. Svarīgs ieteikums: lietojiet higiēniskās paketes, nevis tamponus. Asinis un Ci menstruāciju laikā plūst lejup un laukā, bet tamponi kavē to plūsmu.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Ginekoloģiskie traucējumi

aa65Visam, kas saistīts ar debesu ūdeņiem, pamatā ir sievietes attiecības ar savām jūtām un emocijām, un veselībai tās ir visbūtiskākās. Ķīniešu medicīnā emocijas ir Ci, mūsu dzīvības spēka izpausme.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Rūpes par lotosa ziediem- krūtīm

aa64Sievietes krūšu veselība, tāpat kā debesu ūdeņi, ir atkarīga no vienmērīgas Ci un asiņu plūsmas cauri dzan fu orgānu sistēmām. Caur krūtīm iet daudzi meridiāni: aknu, nieru, kuņģa un penetrācijas kanāls, kas sākas dzemdē un sazarojas krūtīs smalkos kanāliņos.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Pašaprūpes paņēmieni.

aa63Tā kā aknu Ci stagnācija ir galvenais krūšu saslimšanas cēlonis, nepietiekama nieru un kuņģa Ci un penetrācijas kanāla stagnācija arī var novest pie nelīdzsvarotības krūšu kurvja apvidū.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Krūts slimību riska faktori

aa61Bez anamnēzes par krūts stāvokli ir arī citi faktori, kuri palielina krūts slimības risku. Par tiem turpmāk.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Sievietes, kurām ir diagnosticēts krūts vēzis

aa60Audzējs nav krūts saslimšanas pamatcēlonis, bet gan slimības „augšējais zars”. Tā kā krūšu jutīgums un labdabīgie audu veidojumi ir krūts slimības rašanās un attīstības posmi un var pārtapt karcinomā.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Atbalsts pēc vēža ārstēšanas

aa62Ķīmijterapijas, zāļu un radioterapijas ietekmei ir tendence iztukšot un novājināt nieru esenci jeb dzin. Medikamentozā terapija bojā kuņģa gļotādu un zarnas, izraisot nelabumu, vemšanu un ēstgribas zudumu, un pasliktina barības vielu uzsūkšanos.

Lasīt tālāk ...

ĶĪNAS MEDICĪNA: Dziedināšana un ārstēšana

aa59Cilvēkiem piemīt pašdziedināšanās spējas, un, ja reiz cilvēks tās ir apzinājies, viņš rīkosies, lai šo potenciālu izmantotu savas labsajūtas labad. Ir būtiski nodalīt dziedināšanu no ārstēšanas.

Lasīt tālāk ...