JOGA: Joga – ceļš uz harmoniju

Vārds “joga”, kas sanskritā nozīmē “vienotība” , ir prāta, gara un ķermeņa vienotība. Šī austrumu prakse ir atradusi savu vietu daudzās valstīs un kultūrās, jo veicina veselības nostiprināšanos, psiholoģisko līdzsvaru un arī garīgo attīstību.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Prāta spēju attīstības neizmērojamās iespējas JOGĀ

Mūsdienu psiholoģijā termins prāts tiek izmantots pilnīgi citā kontekstā; te tas nozīmē smadzeņu funkcionālo aspektu, kas atbild par domām, gribu un jūtām. Smadzenes ir materiālā realitāte un prāta instruments, bet pats prāts, kā tāds, materiāli nepastāv. Mūsdienu zinātnieki ir uzsākuši nemateriālās īstenības meklējumus materiālajās smadzenēs un to divās puslodēs. Viņi meklē psihi jeb dvēseli.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Izraksti no svētajām grāmatām par Jogu- prakse, kuru cilvēku padara par pārcilvēku

JOGA


Joga ir patiess apziņas absorbcijas stāvoklis, kas pārspēj visas zināšanas.
Akšjopanišada 2.3.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Kas ir joga un kas ir vēda?

Un kā tas viss savienojas? Un ar Ko? Vārds joga, starp citu, tiek tulkots kā saikne jeb savienojums. Arī kā ceļš un veids. Kurp ved joga? Jogi meditē, ar Paramātmu savā sirdī. Parastiem cilvēkiem tā ir sirdsbalss vai intuīcijas balss. Svētie lūdzas sirdī. Un viņus vada Svētais Gars. Bet attīrās gan vieni, gan otri.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga ir viena

Garīgajā pasaulē tāpat kā fiziskajā pasaulē cilvēks kalnā var uzkāpt pa dažādākiem ceļiem. Viens ceļš var būt garš, cits īss, viens līkumains un grūts, otrs taisns un viegls, caur katru ceļu cilvēkam ir iespēja sasniegt augstāko garīgo pakāpi. Lai atrastu un iegūtu garīgās zināšanas ir vairākas metodes, vairāki ceļi uz panākumiem, lai nonāktu līdz slepenajai serdei, mūsu esībai un sāktu pārvaldīt prātu esošajā pasaules tīmeklī, eksistences grūtības pārvērstu priekā un paceltu dvēseli pretī augstākām vibrācijām.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga dzīvības vārdā!

*Šraddhopadi šastras"(tas ir ķīniešu Mahajānas budisma darbs) autors mūs pamāca sekojoši: "Ja pat viņš (cilvēks, kas meditē parasti statiskā pozā) ceļas no tās vietas, kur sēž, aiziet, atnāk, kustas uz priekšu, stāv vai nodarbojas ar jebkādu citu lietu, viņam vienmēr nerimstoši jādomā par glābiņa (upaija) metožu realizāciju un jābūt saskaņā ar patieso dharmas dabu, nepārtraukti apcerot un intuitīvi analizējot".

Lasīt tālāk ...

JOGA: Jogas metode - apslēptās realitātes dabas izpratne

Tātad, saskaņā ar definējumu, Radža-jogas mērķis -maksimāla subjekta nošķiršana caur pilnīgas intraversijas sasniegšanu.
Atbrīvošanās - kaivalja.
Dharana –domu nemiera "savaldīšana", prāta aktivitātes bremzēšana jau sākuma stadijā.
Dhjana –šī miera apcere.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga-Sūtras pamatnolikumi

Apstāsimies īsumā pie Joga- Sūtras pamatnolikumiem. Pati Sūtra, tāpat kā vēlākie tās komentāri (tādi kā Svatmarama Saūrī "Vjasa Bhašja", "Šiva Samhita", "Gheranda Samhita" un "Hatha joga pradipika " ) veido jogas disciplīnu.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Jogas attīstības likumsakarības

Pēdējās desmitgades laikā cilvēce ir ļoti mainījusies, tomēr cilvēks ir palicis gandrīz tas pats, kas bija fiziski: ar daudzmaz pastāvīgu smadzeņu apjomu; ar pieciem pirkstiem uz rokām un kājām un, galvenais, ar tām pašām emocijām un stāvokļiem, kaut arī cēloņiem, kas izraisīja tos tad un tagad, var nebūt absolūti nekā kopīga.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga - tā ir sevis pārvarēšanas prakse

Joga - tā ir sevis pārvarēšanas prakse ar apzinātas piepūles palīdzību. Pārvarēšanas līmeņi ir atšķirīgi: no fiziskā - hatha-jogas, līdz virsfiziskajam (metafiziskajam) - radža- jogai, bhakti-jogai, tantra-jogai.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Jogas Filozofija

Tāpat kā visas citas dzīvās būtnes, cilvēks cīnās par eksistenci. Bet ja zemākās būtnes cīnās vairāk vai mazāk akli, bez jebkāda apzināta plāna un mērķa, darbojoties instinktīvi, tad cilvēks, lai izprastu cīņas nosacījumus un jēgu, kā arī, lai sastādītu plānu un atrastu instrumentus, kas ir spējīgi palīdzēt gūt panākumus, izmanto savu augstākā intelekta velti.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Jogas vēsturiskās saknes

Lai kaut vai tikai mēģinātu izsekot tādai parādībai kā jogas vēsturiskās saknes, mums nāksies sniegt īsu, bet nepieciešamu ieskatu civilizācijas rašanās vēsturē Indostānas pussalā.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Garīgā uztvere Bhakti-Jogā

Bhakti-Joga, tā ir zinātne par reliģiju, par mīlestību tieši pret Dievu. Pirmajā acu uzmetienā var likties, ka viss ir vienkārši. Mēs ienākam pasaulē un uzreiz nonākam mums dotajā noteikto sabiedrības reliģisko attieksmju vidē. Kopā ar vecāku mīlestību mēs pieņemam arī daudz ko citu. Mēs pieņemam jau gatavas atbildes uz daudziem jautājumiem, un tieši: Kas mēs esam? No kurienes mēs nākam?

Lasīt tālāk ...

JOGA: Bhakti joga

Nodošanās Dievam vai dievībai ir Bhakti, ticība un paļāvība ir tās būtiskākās sastāvdaļas, bet vissvarīgākā tomēr ir nesatricināmā ticība. Skolniekam jābūt ar mīlošu sirdi, vienkāršam, tīram, skaidram, patiesam, jāpārvalda vairagja (atdale un atteikšanās), Brahmačarja utt..

Lasīt tālāk ...

JOGA: Par Tibetas jogu

Tibetas joga - tā ir psihotreniņa sistēma, kurā relaksācija (atslābināšanās) ir apvienota ar enerģijas akumulāciju organismā. Kum-njaijas atveseļojošo efektu nosaka galvas smadzeņu garozas enerģijas virzīšana uz ķermeņa zonu, kas atrodas pilnīgā atslābinājuma stāvoklī, kas savukārt rada lokālo dziedinošo enerģiju.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga smadzenēs notiekošie procesi meditācijas laikā

Joga-sūtra nosaka, ka:
1. Dharana ir domas noturēšana pie kāda noteikta priekšmeta, tādējādi dharanas stāvoklī subjekts un objekts vēl tiek stingri izšķirti.
2. . “Strāva (apziņas) tikai turp (virzīta) ir dhjana”. Starp dharanu un dhjanu nav kvalitatīvas starpības, šeit drīzāk var runāt par kvantitatīvām atšķirībām.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Jogas ietekme uz cilvēku

Ja cilvēks ir kustīgs, tad dzīves enerģija brīvi cirkulē, muskuļi un audi tiek apgādāti ar asinīm un slimības nerodas. Jogas vingrošanas nodarbībās tiek aktīvi iesaistīti visi ķermeņa muskuļi un visas locītavas, vērojama vienmērība un elpošanas kustību dziļums, piedevām obligāta ir mierīgas apziņas saglabāšana.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Prāna Šakti

Saskaņā ar Indijas filozofiju Prāna šakti ir visuma elpa. Katra dzīvā būtne saņem to caur elpošanu. Faktiski tā sastāv no gaisa, saules gaismas, zemes, ētera un citiem elementiem. Pateicoties šīs enerģijas cirkulācijai cilvēka veselības stāvoklis ir harmonisks.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Prānajama

Prānajama ir pilnīga kontrole pār domām. Tā nav tikai savas elpošanas kontrole. Tā ir disciplīna, kas palīdz gūt absolūtu kontroli pār savu prāna šakti.
Kosmoss sastāv no diviem elementiem, sauktiem par prānu un ēteri. Radīšana kļuva iespējama šiem diviem elementiem harmoniski savienojoties.

Lasīt tālāk ...

JOGA: Joga

Pasaule ir lielu pateicību parādā Hinduisma reliģijai par Jogas mācību. Pašlaik modernā Joga vairāk asociējas ar fiziskiem vingrinājumiem, aerobiku; veselīgu dzīvesveidu un ķermeņa uzturēšanu formā, to sludina mūsdienu skolotāji. Joga ir kļuvusi par naudas pelnīšanas veidu, tomēr ir vēl daži patiesi jogas guru. Tāda nelietderīga un neētiska prakse ir jāaptur pēc iespējas ātrāk, citādi Joga kļūs par parastu fizisko vingrinājumu sinonīmu.

Lasīt tālāk ...