Nora DeGold. Kā saprast, kas ir tava īstā dzīves misija?

Nora DeGold mmisijaaaa 300Jā, manu mīļo lasītāj, arī Tev ir ļoti svarīgi beidzot saprast, kas ir tava īstā dzīves misija. Bieži cilvēki domā, ka tā lielā, diženā mūža misija ir tradicionālā ģimene un ja tā ir izdevusies, tad cilvēks ir uz pareizā dzīves ceļa. Jā, ģimene ir burvīga lieta, bet iespējams, ka patiesībā ir radīts mīts, kura realizācija tajā ideālajā variantā nemaz nav iespējama?
Kam īsti ir vajadzīga ģimene? Nodibinot ģimeni, sievietei komplektā ar citām “ekstrām” nāk bērnu dzemdēšana un sevis atražošana. Es zinu, ka tajā visā Tu smoc tā, ka brīžiem vairs nevar izturēt. Varbūt ārēji viss vēl ir puslīdz labi, taču patiesībā ģimenes institūcijai pa visām šķirbām jau pūš tāds caurvējš, ka ar mīlestības jūtām vairs nevar sasildīties. Nu jā, ja tradicionālās ģimenes kā tādas šajā pasaulē vairs nebūtu, ja pārstātu dzemdēt tās sievietes, kuras savā būtībā nejūtas kā mātes, tad nodokļu maksātāju klans kādā dienā izzustu un iespējams, ka no planētas izzustu pat veselas nācijas. Ak, kādas šausmas tās būtu visai cilvēcei, ja iedzīvotāju skaits nepalielinātos pa miljardiem gadā! Tici man, Māte Zeme varētu uzelpot, jo tai nevajadzētu tērēt tik daudz spēka, lai atkal ar kādas kataklizmas palīdzību noslaucītu no saviem pleciem liekēžus, kuri tikai bezgalīgi tērē planētas resursus un piesārņo visu, kam tiek klāt.
Tici man, reti kuram īstā dzīves misija ir veidot ģimeni un dzemdēt bērnus! Lai saprastu savu īsto dzīves misiju, ir jātiek vaļā no pasaules dziļākajiem maldiem par visaugstākajām vērtībām, starp kurām vislielākā ilūzija ir ģimene tās tradicionālajā izpratnē. Kas īsti notiek, nodibinot ģimeni? Sieviete tiek pārvērsta par kalponi, kas mazgā grīdas un slauka putekļus, katru dienu maina pamperus un slauka bērniem degunus, stundām stāv pie plīts, lai pagatavotu šmorētus kāpostus ar ķīmiski audzētu neveselīgu gaļu, kas pilnībā aptumšo smadzeņu darbību, to bloķējot vārda vistiešākajā nozīmē. Kurš ir radījis to pazemojošo teicienu, ka sievietes liktenis ir mīlēt un ciest?
Kā gan sievietei saprast savu īsto dzīves misiju? Tas ir izdarāms pavisam vienkārši – iztēlojies, ko Tu darītu, ja mantojumā būtu ieguvusi miljonu eiro un pēkšņi varētu darīt visu, ko vien sirds kāro? Pēkšņi vairs nevajadzētu iet uz darbu, kas jau sen ir apnicis, nevajadzētu pieciest vīrieša izgājienus tikai tālab, lai bērni nepaliktu bez tēva un viņa nopelnītās naudas, pēkšņi vairs nevajadzētu ne no viena baidīties un ne ar vienu rēķināties. Pēkšņi Tu būtu neatkarīga, pilnībā nodrošināta un pašpietiekama, jo nauda Tev būtu atvērusi pilnīgi visas šīs pasaules durvis. Nu ko, tāda arī ir tava misija! Un Dievs būtu ļoti apmierināts, ja Tu beidzot darītu to, ko tiešām vēlas tava sirds un būtu drosmīgi pasūtījusi trīs mājas tālāk visus, kuri jau sen Tev ir apnikuši vai krīt uz nerviem!

Nora DeGold mmisijaaaa 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold