Nora DeGold. Vai gadījumā cilvēki ar enerģētisko kaitniecību nav sākušu nodarboties biežāk? Kālab tā notiek? Kā to apturēt?

Nora DeGold energetiska kaitnieciba 300Droši vien arī Tu esi pamanījusi, ka cilvēki ar enerģētisko kaitniecību ir sākuši nodarboties daudz biežāk un vairāk, nekā tas bija agrāk. Nu jau gribas teikt, ka no tā nekur vairs nav glābiņa. Tā jau kļuvusi par normālu parādību, ka pat aizejot no mājas līdz tuvākajam veikalam, visticamāk kāds vai kāda jau būs paspējusi uzlikt kādu aptaisījumu vai noskaudumu, kaut gan aptaisītājam esi pilnīgi svešs, nepazīstams cilvēks.
Vai arī Tu neesi novērojusi, ka enerģētiskie aptaisījumi tikai iet plašumā un nu jau kļuvuši par masveida parādību? Tad nu atklāšu Tev noslēpumu, kālab cilvēki ir palikuši tik neganti un nekautrējoties veic enerģētisko kaitniecību pat pret nepazīstamiem cilvēkiem un tādiem, kuri viņiem neko sliktu nav nodarījuši.
Kā jau zini, cilvēks dzīvības enerģiju var iegūt no trīs avotiem: kosmosa, pārtikas un citiem cilvēkiem. Ja cilvēks neveic nekādas garīgās prakses un turklāt ir pilnībā atrauts no dabas (kā tas ir vairumam mūsdienu cilvēku), tad pirmais avots viņam ir praktiski slēgts un paliek tikai divi varianti – iegūt enerģiju no pārtikas vai citiem cilvēkiem. Traģēdija ir tajā apstāklī, ka absolūtais vairums mūsdienu cilvēku nu jau gadu desmitiem pārtiek no lielveikalos piedāvātās pārtikas, kas tiek audzēta industriāli. Tādu pārtikas produktu audzēšanai ne tikai tiek izlietots tonnām minerālmēslu un visdažādākās indes, lai iznīcinātu nezāles, kaitēkļus, sēnītes utt., bet pat augsne, kurā tiek audzēti daudzi dārzeņi, vairs nav dabīga. Tādiem produktiem attiecīgi vairs nav un nevar būt ne tās garšas, ne tās smaržas, ne tās dzīvības enerģijas. Es pat teiktu, ka tie jau ir kļuvuši pa pusei indīgi. Toties tiek saražots daudz un par lētu cenu. Bet ar to vēl nav gana. Lai lielveikalu peļņa būtu pēc iespējas lielāka un nekas neaizietu zudumā, vajadzīgi lieli apjomi ar ilgu glabāšanas termiņu. Turklāt vēl jāpanāk, lai pircējs kā traks pirktu pat lielākos “mēslus”. Lai to varētu nodrošināt, mūsu visu dzīvēs ir ienākusi pārtikas ķīmiskā industrija un nu jau par normu ir kļuvušas neskaitāmas e-vielas: mākslīgie garšas pastiprinātāji, konservanti, saldinātāji, stabilizētāji utt. Turklāt neviens pat nav pētījis, kādu efektu uz cilvēka organismu rada šo vielu savstarpējais ķīmiskais sajaukums. Rezultātā sanāk tā, ka paši saindējam savu pārtiku un tad to ēdam un pat dodam saviem bērniem, turklāt turpinām sevi saukt par saprātīgāko un attīstītāko būtni uz šīs planētas. Ekoloģiska un bioloģiski tīra, dabiska pārtika nu jau kļuvusi par kaut ko ekskluzīvu un vairumā gadījumu pieejama tikai specializētajos veikalos par attiecīgām cenām. Līdz ar to nu jau gadu desmitiem cilvēki nav redzējuši un ēduši neko citu, kā tikai šo veselībai kaitīgo pārtiku. Viņiem pat nav ienācis prātā, ka to visu ēdot, katastrofāli samazinās dzīves garums un jau jaunībā sākas tās slimības, kuras agrāk piemeklēja tikai pensionārus. Esmu pārliecināta, ka ēdot šādu pārtiku un maksājot nenormāli lielos nodokļus, absolūtais vairums līdz pensijai nemaz nenodzīvos, bet ja paveiksies, tad vecumdienās visu savu pensiju būs spiesti atdot farmācijas biznesam, kura apetīte aug ne pa dienām, bet pa stundām. Kā Tu domā, kālab tādas slimības kā cukura diabēts, vēzis, insults u.c nu jau kļuvušas par epidēmiju? Ja tā turpināsies, tad neviena medicīnas reforma nevarēs glābt un pat visas nodokļu maksātāju naudas nepietiks, lai ar to visu tiktu galā.
Skarbā dzīves realitāte ir tā, ka strauji pieaug to cilvēku skaits, kuri ar pārtiku neiegūst to enerģiju, kura viņiem ir vajadzīga. Cilvēki pastāvīgi atrodas enerģētiskajā badā un pēdējais viņu glābiņš ir ņemt enerģiju no citiem cilvēkiem. Tiklīdz tāds cilvēks kādam uzliek aptaisījumu vai pastrādā kādu citu nejaucību, tā nozog upura enerģiju. Līdz ar to cilvēki to vien dara, kā apzināti vai neapzināti viens otram zog un atņem enerģiju. Šeit arī ir atbilde, kālab ar katru gadu cilvēki paliek nejaukāki un aizvien vairāk nodarbojas ar enerģētisko kaitniecību. Ķīmiskās vielas uzkrājas organismā un pasaulē ekoloģiskais piesārņojums aug ģeometriskā progresijā. Nu jau var teikt, ka reāli dzīvojam ķīmiskā kara apstākļos.
Atceries padomju gadus. Vai tad maizi un augļus varēji dienām ilgi glabāt siltumā un tie nebojājās kā šodien veikalos piedāvātais ēdiens? Produktu derīguma termiņš bija dažas dienas, pēc tam tie dabiski sabojājās. Aizdomājies un padomā, ko ēd! Ir pēdējais laiks atteikties no ķīmiski audzētas un apstrādātas, nedzīvas pārtikas! Veikalā rūpīgi izpēti katru pārtikas produktu un tā izcelsmes vietu. Tiec skaidrībā, vai tas dos Tev spēku, enerģiju un veselību, vai vārda tiešā nozīmē neiedzīs kārtējo naglu tavā zārkā. Noskaidro, vai iegādājies veselīgu, ekoloģiski tīru produktu, kuram ir sertifikāts, kas apliecina tā tīrību un iegūšanas veidu, vai bonusā iegādājies kārtējo ķīmijas devu.
Atklāšu Tev vēl kādu noslēpumu. Neviens veiksmīgs un slavens cilvēks ne mutē neņem to, ko nedomājot ēd lielākā sabiedrības daļa. Un atceries – jo cilvēks ēd veselīgāk un pilnvērtīgāk, jo tīrāks ir viņa organismus, jo lielāks ir cilvēka psihiskais jeb enerģētiskais spēks! Tādam cilvēkam enerģētiski neviens neko vairs nevar izdarīt, toties viņš pats spēj izdarīt pat neiespējamo un viņa domām piemīt milzu spēks.

Nora DeGold energetiska kaitnieciba 2000

(Foto, teksts ir mākslas projekta Art for progress melnraksts, tas viss ir māksla!)

Ar cieņu,
Nora DeGold