DZĪVNIEKU PASAULE: Noslēpumainie kaķi

a3Ir jābūt pilnīgi kurlam, lai nesadzirdētu šo plaukšanas un mīlas laiku, par kuru signalizē kaķu “mīlas koris” jūsu mājas pagalmā. Tur tup trīs vai četri pirms tam istabas siltumā gozējušies mīluļi, kas nu pavisam aizmirsuši mājas un tik “ņiauā”, lai tā pierādītu savu varenību un tad ķertos pie spēka  vingrinājumiem – kautiņiem.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: Ticējumi par kaķiem

a4Angļi tic, ka zēns, kurš aplej kaķi ar ūdeni, nenodzīvos līdz brieduma gadiem.

Dodoties ceļā ar zirgu, kaķi līdzi ņeņēma, jo uzskatīja, ka kaķis noņems zirgam spēku.

Ja pirms došanās ceļā dzird kaķa brēcienus, nekas labs nav gaidāms.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: ABC KAĶĒNA ĪPAŠNIEKAM. IEVADA VIETĀ JEB PADOMI, KĀ IEGĀDĀTIES KAĶĒNU

a37Ja esat nolēmuši sev par mājdzīvnieku izvēlēties kaķi, tad dzīvnieka iegāde nedrīkstētu būt spontāna, pēc principa – atnācu, ieraudzīju, nopirku! , jo kaķēns izaugs un dzīvos kopā ar Jums desmit un vairāk gadus. Ja mēs nevaram izvēlēties tuviniekus, ar kuriem kopā jādzīvo, tad kaķa iegāde ir pilnīgi mūsu ziņā, tāpēc izsveriet visus „par”un „pret”pirms iegādāties kaķēnu.
Iepazīsimies ar plusiem un mīnusiem, kas skar katru kaķa īpašieku.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: MĀJĀS IENĀK KAĶĒNS...

a38Un tā jūs esat atveduši kaķēnu mājās. Jūs esat uzņēmušies atbildību par dzīvu radību, kura turpmāk, desmit un vairāk gadus, dzīvos kopā ar jums un būs no jums atkarīga, kura, tāpat kā jūs, jūt prieku un sāpes, kurai ir savas neatliekamās vajadzības.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: KAĶU APRŪPE UN AUDZINĀŠANA

a39Kaķēns jūsu mājās ienesīs prieku, bet viņš var sagādāt arī nepatīkamus brīžus, ja jau no pirmās dienas nenodrošināsiet viņam pareizu aprūpi un audzināšanu.

Visnozīmīgākais kaķēnam ir viņa vajadzību nodrošinājums, proti, izsalkuma remdēšana, dabisko vajadzību kārtošana, atpūta un rotaļas.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: Atpūta un rotaļas kaķiem

p59Kaķi guļ līdz 18 stundām diennaktī un tas ir absolūti normāli. Mazi, augoši kaķēni miegā pavada vairāk laika nekā pieaugušie. Atcerieties, jums ir kaķis, nevis suns un nav nekādas nozīmes kaķim teikt : „Vieta!” - neko citu kā izbrīnu un neizpratni jūs neieraudzīsiet kaķēna acīs. Pavērojiet, kur kaķēns vēlas atpūsties un no vietojiet tur guļamvietu – to varat iegādāties zooveikalā vai izgatavot paši. Guļvietai jābūt ar „Jumtiņu”, lai kaķis tajā varētu paslēpties un neviens viņu netraucētu.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: Kaķu audzināšana

a40Kaķis nav bara dzīvnieks, tāpēc atšķirībā no suņa viņš jūsu personā vadoni un pielūgsmes objektu nesaskatīs. Sākotnēji kaķēns jūs uztvers kā mātes aizvietotāju, bet vēlāk arī šī sakarība zudīs. Vienlaicīgi jums jāzina, ka jūsu kaķēnam ir lieliska atmiņa, viņš labi atceras, ko nedrīkst darīt un jums tikai viņš jāpārliecina, ka jūsu prasību ievērošana viņam nodrošinās pastāvīgu komfortu.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: Nekad nesitiet kaķi un neļaujiet to darīt arī citiem!

p58Neradiniet mazu kaķēnu gulēt jūsu gultā, ja negribat, ka viņš to darīs arī pieaudzis! Vienkārši izceliet viņu no gultas un nolieciet uz grīdas vai ievietojiet guļvietā un paglaudiet. Ja tas nelīdz, tad izolējiet viņu citā istabā.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: HIGIĒNA UN VETERINĀRĀ APRŪPE KAĶIEM

a41Higiēna

Kaķi ir tīrīgi dzīvnieki, īpaši kaķenītes un kaķēni. Jūsu mazulis, protams, kops savu kažociņu, tomēr arī jums jāseko viņa higiēnai, īpaši, ja jums ir šķirnes dzīvnieks.

Lasīt tālāk ...

DZĪVNIEKU PASAULE: Veterinārā aprūpe kaķiem

a42Pirmajā dzīves gadā kaķēnu jāattārpo  4 reizes arī tad, ja nevienu tārpu vai oliņu neesat pamanījuši. Ja ģimenē ir mazi bērni, tad vēlams prettārpu preparātus dot arī viņiem. Obligāti kaķēnu jāattārpo pirms kārtējās vakcinācijas. Vislabāk izmantot speciālas pastas, ko viegli iedot. Tabletes kaķim iemānīt daudz grūtāk, jo to nedrīkst darīt no sāniem.

Lasīt tālāk ...