ALĶĪMIJA: Kas ir alķīmija?

Alķīmijā cilvēks vai tā atsevišķi komponenti (apziņa, gars, dvēsele, ķermenis, atsevišķas enerģijas utml.) tiek aplūkoti ar noteiktām piemītošajām ķīmiskās un fiziskās substances īpašībām, un ar tiem tiek veiktas dažādas operācijas, kas aprakstītas ķīmisko pārvērtību valodā.

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Alķīmijas noslēpumu pasaulē (1. daļa)

Alķīmija, tāpat kā visas maģiskās mākslas, balstās uz pieņēmumu, ka Universs ir vienotība. Vienotības un kārtības pamatu alķīmiķi atklāja vielā, tā saucamajā pirmmatērijā, vielā, kas paliek nemainīga, neskatoties uz visu savu daudzveidību.

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Alķīmijas noslēpumu pasaulē (2. daļa)

Dzīvsudrabu attēloja arī kā mežāzi, ko apvalda jaunava, - pretstatu izlīgšanas simbols; kā lauvu, kas kaujas ar vienradzi, - pretstatu antagonisma simbols; kā pūķi vai spārnotu drakonu, kas simbolizē blīvumu (čūska, zeme) un kustīgumu (spārni, gaiss, tvaiki).

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Slavenākie alķīmijas pārstāvji

Reimonds Lullijs (1235-1314?). Mūks - franciskānis. Lielisks arābu valodas, fizikas un astroloģijas zinātājs un lietpratējs. Daudz klejoja pa Spāniju, Tunisiju, Palestīnu, Vīni un Angliju. Nodibināja daudz mācību iestāžu, tikpat daudz darīja kristietības izplatīšanas labā. Ar alķīmiju nodarbojās kopš 1289. gada. Pēc leģendas, saņēma nemirstības eliksīru, bet atteicās to izmantot.

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Alķīmija- ceļš uz garīgo pilnību

Alķīmija ir augstākā simboliskās domāšanas pakāpe. Viengabala zinātne, kas māca, kā «sasniegt visu lietu centru». Alķīmija ir kosmiskā procesa modelēšana un kosmiskā procesa «ķīmiskā modeļa radīšana». Alķīmiķis savā retortē rada pasaules un radīšanas procesu modeli.

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Alķīmija un zelta materializēšana (1. daļa)

Alķīmija mēģināja atrast filozofu akmeni vai dzīvības eliksīru, vielu, kas spēj pārvērst svinu zeltā un dāvāt nemirstību. Baidoties, ka atklājumi nonāks necienīgās rokās un tiks izmantoti ļauniem darbiem, alķīmiķi slēpa savus noslēpumus, izmantojot savos pierakstos slepenus simbolus.

Lasīt tālāk ...

ALĶĪMIJA: Alķīmija un zelta materializēšana (2. daļa)

Baumas par Filozofu Akmens īpašnieku iespējām, kuras uzkurdīja ziņas par veiksmīgiem eksperimentiem, vairoja alķīmiķu slavu, un visā Eiropā sākās īstas viņu medības. Kas atteiksies no brīnumdara pakalpojumiem, kas gatavo zeltu? No mutes mutē klejoja dažādi nostāsti par viņu mākslu. Lūk, daži no tiem.

Lasīt tālāk ...